Nemačka je još jednom ubedljivom igrom osvojila prvo mesto u B grupi Evrobasketa. Savladana je ekipa Finske 91:61, jedini rival u grupi koji nije primio sto poena protiv svetskih šampiona.
Panceri su od starta imali prednost. Međutim, domaćin se nije predavao i posle prvih 10 minuta, bilo je +2 (21:19) za aktuelne prvake sveta. U drugoj četvrtini su pokazali klasu izabranici Aleksa Mumbrua.
Ubrzali igru i na poluvreme otišli sa +14 (50:36). Franc Vagner, ubacio je 15 poena. Na drugoj strani, Markanen je imao 8 poena i osam skokova.
Name a better EuroBasket duo, I'll wait… 🥱#EuroBasket pic.twitter.com/Mfvgq4LAgR
— FIBA EuroBasket (@EuroBasket) September 3, 2025
Sa početkom treće deonice, Nemci su održavali vođstvo. Na njenoj polovini, razlika je bila ista kao i sa poluvremena. Pred ulazak u četvrtu četvrtinu, bilo je + 20 za Nemačku (69:49).
Poslednji deo igre, bio je odrađivanje posla, pošto je Nemačka odradila posao, povećajući razliku na +30. Rival poodavno ostao bez snage.
Najbolji u pobedničkom timu, bio je Franc Vagner sa 23 koša i 7 skokova. Šruder je doidao 16 koševa i 9 asistencija. Kod Finaca, Nkamui nije bio dovoljan dabl dabl od 16 koševa i 11 skokova. Markanen dodao 11 poena.
Nakon ovih rezultata, Finska je zauzela treće mesto i čeka poraženog iz meča Srbija-Turska. Pobednik duela Orlova sa Turcima, igraće kao prvoplasirani protiv Švedske. Nemci idu na Portugal. Litvanija ide na Letoniju kao druga u B grupi.