Sinoć je u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo nastupilo nekoliko fudbalera Crvene zvezde, uz one koji igraju za Srbiju.
Najviše se istaklo novo pojčanje crveno-belih Šavi Babika, koji je umalo doneo pobedu Gabonu protiv Obale Slonovače na domaćem terenu.
On je u završnim minutima sebi izborio poziciju za šut i dobrano prodrmao dalju stativu. Ipak, da je bio nešto precizniji doneo bi pobedu, jer je ovaj duel završen bez golova.
Babika je prethodno ušao u igru u 74. minutu, kada je zamenio Džima Alevinaha.
Sa druge strane, doskorašnji igrač Zvezde Gelor Kanga je bio starter u Gabonu i na terenu je bio sve do 90. minuta, kada je zamenjen.
Šerif Endiaje je ušao u igru za Senegal u 77. minutu na gostovanju DR Kongu, kada je zamenio Nikolasa Džeksona iz Bajerna, pri rezultatu 2-2.
Nije na kraju Zvezdin centarfor doneo pobedu, već vezista Totenhema Pape Sar, koji je ušao na teren u isto vreme, ali se svakako ovaj manevar selektora Senegala isplatio.
Čitavu utakmicu je za svoju Angolu odigrao Felisio Mislon, u pobedi na domaćem terenu od 3-1 nad Mauricijusom.
Uspešni su bili i Zvezdini igrači u evropskim kvalifikacijama.
Nair Tiknizjan je bio asistent u pobedi Jermenije sa 2-1 na domaćem terenu protiv Irske, kada je proigrao igrača Borusije Menhengladbah Grenta-Leona Ranosa u 51. minutu.
Radovao se i Marko Arnautović, čija Austrija je slavila sa 2-1 na gostovanju BiH, a Zvezdin napadač je kao starter u igri bio do 62. minuta, kada je zamenjen.