AKTER ANTOLOGIJSKOG MEČA: Nikolas Mau rekao zbogom tenisu!

Nikolas Mau je danas i zvanično okončao 25 godina dugu i trofejnu karijeru. Sa dubl partnerom Grigorom Dimitrovim, izgubili su od kombinacije His-Vaslen 2:1.

Po setovima 4:6, 7:5 i 10:4 u super taj brejku. Bio je ovo posledni njegov meč na turu. Više je uspeha imao u dublu, nego u singlu sa 5 grend slem titula u konkurenciji parova. Za ukupno 37 titula i prvo mesto na ATP listi.

Nikolas Mau je protiv Džona Iznera 2010. na Vimbldonu odigrao antologijski meč. Rešen je sa čak 70:68 u petom setu i igran dva dana. Trajao je 11 sati! Amerikanac je taj duel dobio.

U singlu mu je najbolji plasman 37. pozicija 2014. godine. Od pojedinačnih trofeja, ima četiri pehara, jedan u Njuportu, a tri u Hertogenbošu. Svi turniri, igrani su na travi.

Najnovije vesti

Sačuvali obraz Serije A: Milan ispustio pobedu na Tardiniju! (VIDEO)

Posle tri utakmice u subotu koje su završene bez golova, Parma i Milan su odigrali veoma zanimljiv meč u...

POVEZANE OBJAVE