TRAGEDIJA: Preminuo Edin Avdić

Velika tragedija zadesila je srpsku košarku i sportsko novinarstvo pošto je danas preminuo najpopularniji košaraški novinar i komentator Edin Avdić u svojoj 47. godini.

Avdić je svojevremeno igrao košarku za sarajevsku Bosnu u mlađim kategorijama i prvom timu, ali je odlučio da odustane od igračke karijere i posveti joj se na drugi način. Završio je novinarstvo na Fakultetu političkih nauka u Sarajevu, a potom počeo da radi kao košarkaški komentator.

Radio je na Federalnoj televiziji i OBN-u, a 2009. godine je prešao na tada novu televiziju “Arena sport”, kada je postao veoma prepoznatljiv u čitavom regionu. Poznat je bio po radu u tandemu sa kolegom Nenadom Kostićem, a pamtiće se njegova strast tokom prenosa i veliko košarkaško znanje.

Poslednjih godina je bio voditelj dva popularna košarkaška podkasta -“X&O’s chat” i “Udvajanje”, koji je vodio sa kolegom Milošem Jovanovićem.

Povezani članci