Nakon ispadanja Češke sa Mundijala: Prvotimac se povukao iz reprezentacije u 31. godini!

Češka je nakon tri meča na Mundijalu ispala iz grupe A i neće nastaviti takmičenje.

Česi su uspeli da uzmu samo jedan bod u tri utakmice.

Razočaran ovim nesupehom prva zvezda tima Patrik Šik odlučio je da završi reprezentativnu karijeru.

Ova odluka nije doneta preko noći. Dugo sam razmišljao o tome. Odlazim ponosan na ono što sam postigao u dresu reprezentacije. Ali takođe osećam da češki fudbal ima mnogo, mnogo više da ponudi nego što je pokazao poslednjih godina. Moramo da se suočimo sa istinom i da promenimo mnoge stvari koje već dugo ne funkcionišu, objavio je napadač Leverkuzena na svom Instagram profilu.

Šik je rođen u Pragu 1996. godine. Za reprezentaciju ove zemlje nastupio je 56 puta i postigao 26 golova.

Tok karijere nastupao je za Spartu iz Praga, Sampdoriju, Romu i Lajpcig. U Bajer iz Leverkuzen došao je 2020. iz Rome za 26 miliona evra.

Povezani članci