Severna Makedonija će dobiti novog naturalizovanog Amerikanca u nacionalnom dresu.
Kako prenosi litvanski Basket News, centar Žalgirisa Mozes Rajt će postati državljanin Severne Makedonije.
To će doneti benefite i reprezentaciji južnih suseda i samom Rajtu.
Amerikanac će preći u Barselonu u prelaznom roku i u španskoj ligi će biti imati status evropskog igrača, što će Barseloni omogućiti da mogu na njega da računajau na svakoj utakmici ACB lige.
Rajt ima sjajnu sezonu iza sebe u Žalgirisu u kojoj je imao 13,2 poena uz 6,5 skokova po utakmici.
