Iskusni španski plejmejker Riki Rubio mogao bi da pojača Panatinaikos nakon što je Željko Obradović preuzeo ovaj klub.
Prema navodima iz Španije i Grčke, srpski stručnjak je kontaktirao Rubija, koji je tražio nedelju dana za odgovor.

Rubio je prethodnu sezonu proveo u matičnom Huventudu, u koji se vratio nakon problema sa depresijom, a imao je sjajan učinak sa 13,4 poena, 5,8 asistencija i 3 skoka u FIBA Ligi šampiona, odnosno 13,8 poena, 3,5 skokova i 5,1 asistenciju u španskoj ACB ligi.
Sada mu Obradović pruža priliku da se vrati na veliku košarkašku scenu, a ubrzo ćemo saznati da li će se ova saradja ostvariti.
Rubio je ponikao u Huventudu, a kao član ovog kluba je već sa 16 godina debitovao na velikim takmičenjima za A reprezentaciju Španije, na Evrobasketu 2007. godine. Potom je prešao u Barselonu, sa kojom je 2010. godine osvojio Evroligu, još uvek poslendju za katalonski klub.
Usledio je prelazak u NBA ligu, gde je proveo čak 13 godina, nastupajući za Minesotu u dva navrata, Jutu, Finiks i Klivlend. Pre dve godine se vratio u Barselonu, ali su tada nastupili pomenuti problemi sa depresijom.
Ovaj 36-godišnji košarkaš je 2019. godine predvodio Špance do titule svetskog šampiona, kada je proglašen za MVP-ja Svetskog prvenstva u Kini.
Sada ima priliku da po prvi put zaigra u Evropi izvan Španije.
