Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine završila je učešče u šesnaestini finala Svetskog prvenstva porazom od domaće selekcije SAD rezultatom 2-0.
Ekipa Sergeja Barbareza je nesrećno primila gol u 45. minutu, kada je strelac bio Folarina Balogun, iskoristivši nespretnu reakciju Tarika Muharemovića prilikom pasa u prostor Amerikanaca. Balogun je pre toga već jednom tresao mrežu, ali je gol poništen zbog ofsajda.
Od 64. minuta Amerikanci su ostali sa igračem manje, jer je nakon VAR provere upravo strelcu gola Balogunu pokazan direktan crveni karton zvog oštrog starta đonom na Tariku Muharemoviću, koji je ovom prilikom dobro prošao i izbegao težu povredu.
Ipak, nisu fudbaleri BiH umeli da iskoriste brojčanu prednost i stvore neku izgledniju priliku, a čak su u 82. minutu primili gol. Zbog starta na samoj ivici šesnaesterca dosuđen je sa malim zakašnjenjem slobodan udarac, koji je u gol pretvorio Malik Tilman. Ovom prilikom je golman Bosne i Hercegovine Nikola Vasilj odreagovao veoma loše, pošto je bio na lopti, ali joj je dopustio da završi u mreži.
Ni do kraja potom komšije nisu uspele da dođu do gola, iako je meč produžen deset minuta. Mladi Mahmić i Alejbegović su zabeležili nekoliko solidnih pokušaja, ali je BiH delovala dosta nemoćno.
Amerikanci će se za četvrfinale boriti protiv Belgije, koja je posle neverovatnog preokreta došla do pobede nad Senegalom.
