Najbolji teniser svih vremena Novak Đoković plasirao se u 1/4 finale Vimbldona pošto je savladao 3:1 (7:6, 6:3, 3:6, 6:4) u setovima Rusa Romana Safiulina.
Nije Novak briljirao u ovom meču Imao je problem sa očima, bio je nervozan i prepirao se sa svojim boksom, ali je na kraju slavio.
Dobio je prva dva seta ali nije bilo lako. U prvom setu koji je rešen u taj brejku viđena su po dva brejka na obe strane.
U drugom setu jedan brejk je prelomio set u korist Srbina, dok je u trćem Rus bio bolji pošto je napravio dva brejka u odnosu na jedan izgubljen servis.
U četvrtom setu Novak je odmah na startu napravio prednost i servirao za meč na 5:2, ali je ipak meč završio u svom stilu na servis protivnika u prošao u 8 najboljih.
Tamo ga čeka bolji iz meča Davidovi Fokina – Auger Alisijam.
