Željko Obradović i Partizan rastali su se u novembru 2025. godine.
Danas je na konferenciji za medije pomenuo i zbog čega je napustio klupu “crno-belih”.
–Ja sam bio trener Partizana i bio sam jako srećan tamo. U novembru sam doneo tešku odluku, zaista tešku. Pokušao sam da radim stvari izvan košarke. Rekao sam i menadžeru da ne želim da radim ništa što ima veze sa košarkom. Nisam razmišljao o ovome. Radi svoj posao, kada dođe vreme, pričaćemo. Tako je bilo. Ne treba pričati o ovom klubu. Ovde je istorija. Ne treba da pričamo o prošlosti. Uvek ću poštovati svakog protivnika, i u Grčkoj i u Evroligi. Kao što je Dimitris rekao, trebalo bi da gledamo samo sebe. Uz poštovanje svakog kluba, osobe, tima, navijača i ljudi. Ako se fokusiraš na sebe, imaćeš šansu da budeš tamo gde želiš, rekao je Obradović.
Potom je objasnio zbog čega se odlučio da preuzme neki drugi klub.
–Ovo pitanje dobijam od trenutka kada sam napustio Partizan. Stalno su me to pitali. Rekao sam i tada da ću govoriti kada dođe pravo vreme. Pričamo o 20. junu. Pre dva dana smo razgovarali. Tako je bilo. Verujem da je bilo potrebno da poštujem sebe, naravno. U ovom periodu sam razmišljao o nekim stvarima. Videli smo se, razgovarali direktno i evo nas ovde. To je to. Jednostavne stvari su jednostavne stvari, zaključio je Obradović.
