Keln bez pobede osam meseci, Verder opet 1:1 [VIDEO]

Verder – Keln 1:1(0:0)
Bitenkur 82′(p) – Moisander 67′(ag)

Ni u 17. uzastopnom meču u Bundesligi Keln nije stigao do pobede. Bili su blizu na gostovanju u Bremenu, u premijernoj utakmici 7. kola, ali su na kraju morali da se zadovolje bodom, tek trećim u sezoni.

Prvo poluvreme na ”Vezeru” bilo je bez ikakvih uzbuđenja, a prva šansa viđena je posle sat vremena igre kada je Sebastijan Anderon propustio izglednu priliku za goste. Bila je to najava vođstva Kelna. Duda je u 67. minutu ubacio loptu pred gol Verdera iz slobodnog udarca, a Moisander nepotrebno krenuo da je izbaci i zatresao sopstvenu mrežu.

Posle gola ”jarčevi” su se povukli i pokušali da odbrane prednost. Uspevali su u tome sve do 82. minuta, a tada je loptu rukom u svom kaznenom prostoru zahvatio Bornau, pa je domaćin dobio penal. Siguran realizator bio je Bitenkur, pa je meč u Bremenu okončan bez pobednika.    Keln je poslednji put pobedio 6. marta, a narednih 17 utakmica, računajući oba prvenstva, nisu osetili slast pobede.

Verder je nastavio niz bez poraza, ovo je bila šesta utakmica, i četvrti uzastopni remi rezultatom 1:1. U domaćem timu nije igrao Miloš Veljković.

Bandović jasan: Ne mislimo na Zvezdu

U 34. kolu Super lige Srbije u direktnom okršaju za plasman u Evropu će se sastati Vojvodina i Čukarički....