LIGA ŠAMPIONA: Čelsi u drami predao krunu!

Real Madrid – Čelsi 2:3 (0:1)

Rodrigo 80′, Benzema 97′ – Maunt 15′, Ridiger 51′ , Verner 75′

Fudbaleri Čelsija, ostvarili su pirovu pobedu protiv Reala, i ostali bez šanse da brane titulu prvaka Evrope. Do 80. minuta su imali meč u svojim rukama.

Tada su stupili na scenu Rodrigo, koji je doneo produžetak, a potom i Karim Benzema, koji im je raspršio snove o odbrani trofeja.

Utakmica nije mogla bolje početi po Plavce, koji su poveli već u 15. minutu. Mejson Maunt je realizovao dodavanje Tima Vernera.

Gosti iz Londona, bili su potpuno nadmoćniji u prvom delu, i aktuelni prvak Evrope, ne namerava lako predati krunu.

Iskoristili su inicijativu i anulirali prednost Reala iz prvog meča. Mejson Maunt se ovaj put, u 51. minutu našao u ulozi asistenta Antoniju Ridigeru.

Plavci su postigli i treći gol preko Markosa Alonsa, ali je on poništen zbog igranja rukom koje mu je prethodilo.

Međutim, tim sa Stanford Bridža je ipak stigao do potpunog preokreta u 75. minutu, pogotkom Tima Vernera.

Slavlje im je trajalo samo pet minuta, kada je Rodrigo smanjio, i doneo rezultat koji meč vodi u produžetke. Tako je i ostalo.

Real je u sedmom minutu prvog nastavka smanjio na 3:2 preko Karima Benzeme. Žoržinjo je pred sam kraj produžetaka propustio kolosalnu šansu, šutiravši pored gola.

Real će u polufinalu igrati sa pobednikom dvomeča između Atletiko Madrida i Mančester Sitija.

Nakon Duljaja, stručni štab Partizana napustio još jedan član generacije koja je igrala Ligu šampiona

Nakon godinu dana provedenih na mestu trenera Partizana, nedavno su se iz kluba zahvalili na saradnji Igoru Duljaju. On...