VATERPOLO LŠ: Zvezda se oprostila pobedom

Špandau – Crvena zvezda 11:12 (2:3, 3:3, 4:3, 2:3)

Vaterpolisti Crvene zvezde, savladali su u gostima Špandau u 14. kolu B grupe Lige šampiona. Čitav meč je bio neizvestan, i obe ekipe su se smenjivale u vođstvu. Presudio je pogodak gostiju u samom finišu

Crveno beli su poveli golom Gavrila Subotića. Sam početak, nije bio efikasan. Tankosić je Zvezdi doneo 2:0 u trećem minutu prve deonice.

Špandau je potom uspeo da smanji na 3:2. Potom su stigli do izjednačenja i nastavilo se u takvom ritmu.

Nemačka ekipa, stigla je do preokreta u drugoj deonici i povela 5:4. Zvezda je vratila vođstvo sa dva gola.

Tim rezultatom se i otišlo na odmor.

Dedović je u nastavku izjednačio rezultat. Potom je u redovima Zvezde isključen Smiljević zbog tri lične greške.

To domaćini koriste i ponovo vode, ovog puta sa 8:7. Crveno beli i dalje drže priključak.

Sa 9:9 se ušlo u poslednji period.

Gavril Subotić ga je svojim golom otvorio. Ušlo se potom u neizvesnu završnicu. Restović je Nemcima doneo izjednačenje na 44 sekunde do kraja.

Potom je u domaćem timu isključen Strelezkij, što je iskoristio Tankosić i na šest sekundi pre kraja doneo Zvezdi trijumf za kraj takmičenja.

Gavril Subotić je bio stopostotan i sa četiri gola predvodio Zvezdu. U timu Špandaua, istakao se Nikola Dedović sa tri gola bez promašaja.

Oba tima, izgubila su odavn sve šanse za plasman na završni turnir.

Miško Ražnatović obradovao navijače Zvezde povodom Nikole Topića!

Vest da bi Nikola Topić mogao da propusti finalne utakmice ABA lige, jer je dobio poziv za Draft combine...