PRŠTALI CRVENI KARTONI I PENALI: Lion golom i asistencijom Lakazeta došao do pobede na otvaranju Ligu 1 (VIDEO)

U premijernoj utakmici francuske Lige 1 Olimpik iz Liona savladao je na svom terenu Ažaksio sa 2-1.

Veoma se u zvaničnom debiju istaklo veliko ovoletošnje pojačanje iz Arsenala Aleksander Lakazet, koji je prvo u 12. minutu asistirao Tetu, da bi devet minuta kasnije i sam zatresao mrežu sa penala.

Dva brza gola su ostala i jedina za domačina na meču, ali dovoljna za trijumf.

Konačan rezultat, ponovo sa penala, postavio je fudbaler Ažaksia Toams Manjani u 31. minutu.

Utakmicu su, pored jedanaesteraca, obeležili i crveni kartoni. Entoni Lopes je u 27. minutu dobio direktan crveni i morao van igre, a u trećem minutu nadoknade prvih 45 minuta se broj igrača na terenu ponovo poravnao pošto je gostujući igrač Hamuma dobio drugi žuti.

EL: Ludnica u Pioniru, Makabi došao do vođstva

Neverovatan treći meč plej-of serije odigrali su Makabi i Panatinaikos u Beogradu. Na kraju "Ponos Izraela" je slavio 85:83...