LK: Triler u Bazelu, Jović asistent za Fiorentinu u finalu (VIDEO)

Fudbaleri Fiorentine su, i pored poraza u Firenci 1:2, slavili u Bazelu 1:3 posle produžetaka i došli do velikog finala u Pragu.

Poveli su gosti u prvom poluvremenu posle gola Nika Gonzalesa glavom.

Bolji su bili Ljubičasti čitav meč, ali početkom drugog poluvremena Bazel je izjednačio preko Amdunija.

Nastavila je Fiorentina sa napadima i stigla do 2:1 opet preko Gonzalesa na 20-ak minuta pre kraja meča.

Otišlo se u produžetke, a meč je prekinut na oko 10 minuta jer je jednom navijaču italijanske ekipe pozlilo.

Napadala je ekipa Vinćenca Italijana, rezervista Luka Jović je imao sjajnu priliku i kada se mislilo da će biti penli pao je gol. Posle centaršuta Gonzalesa, Jović spušta loptu Baraku koji daje gol za veliko slavlje gostiju.

U finalu Fiorentina će igrati sa Vest Hemom.

Kreće polufinale ABA lige: Partizan – Budućnost

Košarkaši Partizana večeras počinju polufinalnu seriju ABA lige, gde im je rival Budućnost iz Podgorice. U četvrtfinalnim mečevima, Partizan je...