Valančijunas glavna tema u Atini: O njemu razgovrali Željko Obradović i Dimitris Itudis usred treninga

Glavna tema ovih dana u Atini je prelazak dugogodišnjeg NBA centra Jonasa Valančijunasa u Panatinaikos.

Istovremeno se u Atini održavaju brojni košarkaški događaji, na kojima učesnici ne ostaju imuni na ovaj košarkaški transfer.

Konkurs za novog centra Panatinaikosa: NBA zvezda ili povratak starog kadra?

Tako je Šarunas Jasikevičijus, šampion Evrope sa Fenerom i bivši igrač Zelenih, otkrio tokom gostovanja na Kongresu trenera Evrolige u ovom gradu da je razgovarao sa svojim zemljakom i da zna da sigurno prelazi u Atinu.

To se i desilo, Valančijunas se nalazi u Grčkoj i čeka na potpis ugovora nakon dogovora sa PAO, ali dogovor koči Denver, u koji je iskusni Litvanac nedavno draftovan, zahtevajući obeštećenje.

Istovremeno se održava i Košarkaška klinika u Atini, gde treninge mladim talentima drži nekadašnji tandem trenera upravo iz Panatinaikosa, Željko Obradović i Dimitris Itudis.

Oni su se usled treninga, u šali, dotakli sage “Valančijunas”.

Obradović je igraču koji je bio na niskom postu poručio:

Igraj kao Valančijunas. Znaš li ko je Valančijunas, na šta se nadovezao Itudis:

Zašto pominješ Valančijunasa? Imaš li neku informaciju?, našalio se trener Hapoela iz Tel Aviva, novog evroligaša.

Najnovije vesti

MANRESA BRZO REAGOVALA: Jednog igrača poslali u ABA ligu, sa Jadrana stiže i zamena!?

Manresa se trenutno nalazi na 13. mestu ACB lige sa skorom 3-5 posle osam rundi. Što se Evrokupa tiče, skor...

POVEZANE OBJAVE