Kapiten Napolija Đovani Di Lorenco doživeo je povredu tokom utakmice protiv Fiorentine i morao je da napusti teren već u prvom poluvremenu. Incident se dogodio u 28. minutu, kada se desni bek povredio prilikom jednog duela i odmah je postalo jasno da ne može da nastavi meč.
Di Lorenco je teren napustio na nosilima, vidno u bolovima, dok su ga navijači ispratili aplauzima. Prvi utisci ne deluju ohrabrujuće, a posle meča trener Antonio Konte je izjavio da postoji bojazan da je u pitanju ozbiljna povreda kolena, čak i mogući problem sa ligamentima.
Tačna dijagnoza biće poznata nakon dodatnih lekarskih pregleda u narednim danima, kada će se znati i koliko dugo bi kapiten Napolija mogao da bude van terena.
Napoli je odmah reagovao na tržištu i postigli su dogovor sa Sportingom oko Alisona.
U pitanju je pozajmica vredna 3 miliona evra sa pravom otkupa od 12 miliona evra. On je za Sporting odigrao 30 utakmica ove sezone i postigao 3 gola. Zanimljivo, sva tri gola je postigao u Ligi šampiona.