LIGA 1 odložila utakmicu PSŽ-a zbog “viših interesa”

Upravni odbor francuske Lige 1 odlučio je da utakmice 29. kola nacionalnog prvenstva Lans – Pariz Sen Žermen i Brest – Strazbur, koje je trebalo da budu odigrane 11. aprila, odloži za 13. maj.

U saopštenju navodi da je ova odluka doneta u skladu sa strateškim ciljem da se obezbedi da Francuska zadrži peto mesto na rang listi UEFA, koje joj donosi četiri mesta u Ligi šampiona.

LFP je predložila da Lans meč 33. kola francuskog prvenstva sa Nantom odigra 8. maja, ako PSŽ izbori plasman u polufinale Lige šampiona.

PSŽ je tražio odlaganje meča protiv Lansa, pošto je ova utakmica prema rasporedu trebalo da se igra između dva duela pariskog kluba protiv Liverpula u četvrtfinalu Lige šampiona. Međutim, Lans je odbio zahtev, a konačnu odluku je donelo rukovodstvo lige.

Fudbaleri PSŽ-a će 8. aprila dočekati Liverpul u prvoj utakmici četvrtfinala LŠ, dok je revanš duel na programu šest dana kasnije na „Enfildu“.

Fudbaleri Strazbura će u četvrtfinalu Lige konferencije igrati protiv Majnca. Ovi dueli su na programu 9. i 16. aprila.

PSŽ je prvi na tabeli francuskog prvenstva sa 60 bodova, dok je Lans drugi sa 59 uz meč više.

Najnovije vesti

Nekadašnji trener Zvezde angažovao srpskog košarkaša kao pojačanje za završnicu sezone: “Razmišljali smo o njemu još letos”

Srpski košarkaš Strahinja Mićović novi je član Korunje, ekipe koja nastupa u drugoj španskoj ligi. On se u Španiju...

POVEZANE OBJAVE