ISTORIJSKI TRENUTAK: Žena prvi trener ekipe iz Bundeslige!

Član nemačke Bundeslige Union Berlin odlučio se za istorisjki potez pošto su postavili ženu za prvog trenera ekipe.

U pitanju je Mari – Luiz Eta koja će biti novi šef stručnog štaba ekipe u kojoj nastupa srpski napadač Andrej Ilić.

U saopštenju kluba se navodi da će Eta voditi Union do kraja sezone. Ona je do sada bila trener juniorskog tima (U19) kluba iz Berlina.

Eta (34) je na mestu trenera zamenila Štefana Baumgarta, koji je juče dobio otkaz posle poraza Uniona od Hajdenhajma (1:3) u 29. kolu Bundeslige.

Union se trenutno nalazi na 11. mestu na tabeli Bundeslige sa 32 boda.

– S obzirom na razlike u bodovima u donjem delu tabele, opstanak u Bundesligi još nam nije zagarantovan. Oduševljena sam što mi je klub poverio ovaj izazovan zadatak. Jedna od snaga Uniona je uvek bila sposobnost da se ujedinimo u takvim situacijama. Uverena sam da ćemo sa ovim timom obezbediti ključne bodove za opstanak u Bundesligi, izjavila je Eta pošto je postavljena na novo radno mesto.

Najnovije vesti

Proslavljeni košarkaš otkrio da je hteo kod Vujoševića u Partizan sa 19 godina

Proslavljeni ruski košarkaš Aleksej Šved otkrio je da je svojevremeno, dok je imao samo 19 godina, želeo da pređe...

POVEZANE OBJAVE