Majncu nije prijalo u prestonici [VIDEO]

Union Berlin – Majnc 4:0 (1:0)
Kruze 13′, Ingvatsen 49′, Fridrih 63′, Pohjanpalo 64′

Fudbaleri Manjca doživeli su i treći neuspeh u novoj sezoni. U prvoj utakmici četvrtog kola Union Berlin je ubedljivo pobedio Majnc sa 4:0 i prenoćiće na trećem mestu sa četiri osvojena boda.

Rano je Union poveo, strelac je bio Maks Kruze, nekadašnji fudbaler Verdera, koji je u prošloj sezoni igrao za Fenerbahče. On je odlično skočio na centaršut Bekera u 13. minutu i spasa za goste nije bilo. Gol Danca Markusa Ingvastena na početku drugog poluvremena odredio je dalji tok meča. Dva gola razlike bila su već ozbiljna prednost, pa se Majnc potpuno otvorio, što je kažnjeno sa još dva gola, za samo dva minuta. Prvo je u 63. minutu pogodio Fridrih, da bi se minut kasnije i Finac Pohjanpalo upisao na strelce.

Majnc je otpustio trenera Bajerlorcera između dva kola, ali će morati brzo da angažuje novog, jer su pretposlednji bez bodova i sa gol razlikom 2:11.

Gocić pred Crvenu zvezdu: Respekt i priprema za Ligu šampiona!

Derbi meč poslednjeg kola ligaškog dela domaćeg vaterpolo šampionata igra se na bazenu SC "11. april" u subotu od...