Atletiko nastavio put ka tituli, Mesi oborio rekord Pelea (VIDEO)

U utorak su odigrane utakmice španske Primere.

Atletiko iz Madrida je nastavio pohod ka tituli pobedom na Real Sosijedadom u gostima 0:2.

“Jorgandžije” su povele u 49. minutu kada je Karasko izveo slobodan udarac, a Ermoso pogodio glavom – 0:1. Atletiko je posao završio u 74. minutu kada je Karasko uz dosta sreće gurnuo loptu do Ljorentea, a ovaj pogodio – 0:2. Atletiko sada ima šest bodova više od Real Sosijedada koji ima tri utakmice više.

Barselona je kao gost slavila protiv Valjadolida sa 3:0. Meč je obeležio gol Lionela Mesija kojim je postao rekorder u klupskom fudbalu i pretekao je slavnog Pelea sa 644 gola.

Valensija – Sevilja 0:1 (0:0)