Atletiko gubi korak, Sevilja omogućila Barseloni da preuzme kormilo (VIDEO)

Fudbaleri Sevilje pobedili su na svom “Ramon Sančez Pishuanu” ekipu Atletiko Madrida rezultatom 1:0 (0:0) u 29. kolu La Lige.

Ovim porazom Atletiko će svoju bodovnu prednost potpuno izgubiti jer ukoliko Barselona u ponedeljak pobedi Valjadolid prići će na samo bod zaostatka.

Sevilja je već u 8. minutu promašila penal. Tačnije, Jan Oblak je odbranio šut Lukasa Okamposa.

Pobednički gol je postignut u 70. minutu kada je Hesus Navas centrirao na drugu stativu, a tamo je sačekao Akunja i glavom pogodio za 1:0. Pre toga je bilo igranje rukom igrača domaćih, međutim VAR je procenio da situacija nije bila takva da bi se poništio pogodak.

Ovom pobedom Sevilja se učvrstila na četvrtom mestu koje vodi u Ligu šampiona.