SMENA GENERACIJA: Zverev prvi put u karijeri savladao Nadala na šljaci

Aleksandar Zverev – Rafael Nadal 2:0 (6:4, 6:4)

Rafael Nadal neće igrati u polufinalu turnira u Madridu.

Aleksandar Zverev je prvi put u karijeri uspeo da savlada “kralja šljake” na šljaci, ali treba napomenuti da mu je ovo treća uzastopna pobeda protiv jednog od najboljih igrača svih vremena.

Za današnji trijumf bio mu je potreban 1 čas i 47 minuta, ali početak nije bio obećavajući za Nemca pošto je Nadal poveo 4:2 u prvom setu. Usledila je serija od četiri uzastopna gema, koja su Zverevu donela prvi set, uz napomenu da je spasao brejk loptu u osmom gemu.

Osvajanje seta ulilo je dodatno samopuzdanje Zverevu, koji Nadalu nije dozvolio nijednu brejk loptu u drugom setu, pa mu je jedan brejk bio dovoljan za konačan trijumf i plasman u polufinale.

Tamo ga čeka duel sa Dominikom Timom koji je danas savladao Džona Iznera 2:1, a za preostala dva mesta u polufinalu boriće se Bublik – Rud i Beretini – Garin.

Poznati termini utakmica četvrtfinala Kupa Srbije

U sredu 10. aprila, igraju se mečevi četvrtfinala Kupa Srbije, a sada su poznati i termini svih utakmica. Svi mečevi...