Protiv Zvereva ,,zverski” – Nadal u polufinalu Rima

Rafael Nadal bio je bolji od Aleksandra Zvereva u četvrtfinalu mastersa u Rimu. Španac je posle dva sata slavio rezultatom 2:0, po setovimo 6:3, 6:4.

Nadal je dobro otvorio prvi set, uzevši četiri gema zaredom, da bi Nemac napravio brejk za 4:1 u pokušaju da povrati ritam. Međutim, do kraja oba tenisera uzimala su gem na svoj servis što je rezultiralo da treći reket sveta osvoji set.

U drugoj deonici obojica su dobro startovala, da bi španski teniser oduzeo gem na servis protivnika za početno vodstvo od 3:2. U daljem toku seta nije bilo iznenađenja, oba takmičara osvajala su gemove na svoj servis. Zverev je u 10. gemu spasio nekoliko meč lopti i imao priliku da izjednači na 5:5, ali iskustvo je na kraju prevagnulo. Brejk prednosti Nadal je sačuvao i lako slavio na kraju meča 2:0.

Rafa u polufinalu igra protiv Amerikanca Rajlija Opelke, koji je bio bolji od Federika Delbonisa iz Argentine.

NAJBOLJI IGRAČ SVETA: Đoković vidi Partizan na F4 EL!

Košarkaši Partizana večeras dočekuju Olimpijakos u 32. kolu Evrolige. Crno-beli imaju i dalje šanse za plasman u plej-in. Juče je...