PREMIJER LIGA: De Brujneova četiri gola vode Siti ka tituli, Čelsi ubedljiv (VIDEO)

Fudbaleri Mančester sitija ostvarili su ubedljivu pobedu na gostovanju Vulverhemptonu u 33. kolu Premijer lige, slavivši sa 5-1.

Prva četiri pogotka za goste postigao je neverovatni Kevin de Brujne, koji je mreže tresao u 7, 16, 24. i 60. minutu.

Izjednačenje domaćinu doneo je njegov sunarodnik Leander Dendoker u 11. minutu, ali nada domaćih nije trajala dugo.

Konačan rezultat postavio je Rajan Sterling u 84. minutu.

Siti tako na dva kola pre kraja ostaje na liderskoj poziciji sa tri boda prednosti u odnosu na Liverpul.

Ubedljiv je bio i Čelsi, koji se budi nakon kiksa na Stamford Bridžu i remija sa Vulverhemptonom u prošlom kolu, u istom danu kada ih je preuzeo novi vlasnik.

Oni su sa 3-0 lako poneli pobedu iz Lidsa protiv istoimene ekipe.

Poveli su već u 4. minutu golom Mejsona Maunta, posle asistencije Džejmsa Rodrigeza, što je bio i jedini gol u prvom delu igre.

Strelac prvog gola upisao je i asistenciju u 55. minutu, kada je egzekutor bio Kristijan Pulišić, koji je duplirao prednost.

Konačan rezultat postavio je Romelu Lukaku u 83. minutu, posle dodavanja Hakima Zijeha. Ovo je Belgijancu treći gol u poslednja dva kola.

Plavci su trećeplasirani na tabeli sa 4 boda više od Arsenala, koji će danas odigrati svoj meč ovog kola, u derbiju severnog Londona protiv ljutog rivala Totenhema.

U ostale dve utakmice današnjeg programa postignuti sledeći rezultati.

Lester – Norič 3:0

Votford – Everton 0-0

Arteta nekon velike pobede Arsenala: Moramo da budemo disciplinovaniji

Fudbaleri Arsenala su više nego rutinski savladali Čelsi na svom terenu rezultatom 5:0 i tako se domogli prvog mesta...