EVROLIGA: Obradović se vratio na pobednički put sa Monakom, Olimpija bez šansi protiv Baskonije

Večeras je u sklopu Evrolige odigrano pet utakmica, a nažalost novi poraz doživela je ekipa Partizana. Pobede su ostvarili Barselona, Anadolu Efes, kao i Monako i Baskonija.

Monako je bio bolji na gostovanju Asvelu u francuskom derbiju sa 84-75.

Utakmica je obilovala potpunom neizvesnošću sve do poslednje četvrtine, kada je tim Saše Obradovića sve vreme održavao prednost, koja je dostizala i 12 poena razlike.

Najefikasniji bili su Majk Džejms (4 skoka, 3 asistencije) i Motejunas (6 skokova) sa po 17 poena.

U poraženom timu su Lajti i Obasohan upisali po 13 poena, dok su Džordan Lojd i Metjuz imali po 11 poena.

Monako tako nastavlja sa sjajnim partijama, pošto je upisao osmu pobedu, uz samo tri poraza.

Baskonija je ubedljivo savladala Olimpiju iz Milana u svojoj Fernando Buesa Areni sa 78-62.

Već na kraju prve četvrtine je španski tim vodio sa 15 poena prednosti, a potom nije dozvolio gostima da ih ozbiljnije ugroze ni u jednom trenutku do kraja utakmice.

Dejvis je uzalud bio najbolji pojedinac utakmice sa dabl-dablom od 23 poena i 12 skokova, uz 2 asistencije. Hol ga je dobro ispratio sa 14 poena i 2 završna dodavanja.

Kod pobednika su poeni bili daleko bolje raspoređeni. Najviše ih je postigao Tomson – 15, na šta je dodao i 7 asistencija, dok je jedini pored njega sa dvocifrenim učinkom bio Homs koji je imao 11.

Preminuo legendarni košarkaš Fortituda, osvojio trofej sa Dušanom Ivkovićem (VIDEO)

Tužna vest stiže iz Kostarike. Kako prenosi Fortitudo Bolonja, nekadašnji sjajni šuter Ruben Daglas preminuo je u 44. godini života. On...