AO: Nadal izbacio Drejpera

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u drugo kolo Australijan opena nakon što je sa 3:1, po setovima bio bolji od Britanca Džeka Drejpera.

Jedan od najboljih tenisera svih vremena mučio se u prvom setu, ali je uspeo da u 12. gemu napravi brejk i reši ga u svoju korist. . Sjajno je počeo drugi set Drjper, vezao je četiri gema i vrlo brzo poravnao skor protiv sjajnog Nadala.

Nadal je podigao nivo igre u nastavku, došao ke do brejka a u četvrtom gemu trećeg seta posle velike drame i niza propuštenih prilika i poveo sa 3:1. Drejper je uspeo nekako da vrati brejk i izjednači na 4:4. Tada je Nadal još jednom pojačao i po drugi put oduzeo servis rivalu i stigao do prednosti od 2:1.

Nadal je u poslednjem setu igrao dominantno i lagano savladao Drejpera, i tako sebi obezbedio drugo kolo prestižnog turnira.

BUM: Barseloni stigla ponuda od 200 miliona za Jamala!

Zahuktava se letnja transfer pijaca u kojoj će prva zvezda svakako biti Kilijan Mbpae, za kojeg se očekuje da...