Đirona gurnula Espanjol ka Segundi

U prvom meču španske Primere u subotnjem programu, fudbaleri Đirone su savladali Espanjol u katalonskom derbiju 2:1 (0:0).

Prvo poluvreme je proteklo bez uzbuđenja, dok je u drugom viđeno pregršt zanimljivih situacija.

Arnau Martinez je postigao gol u 53. minutu za vođstvo Đirone, ali se Espanjol vratio posle prve prave prilike i to preko Martina Brajtvajta, u 74. minutu.

Đirona je u finišu krenula u ofanzivu, Serhi Gomez je zaradio crveni karton, a Đironi je dosuđen penal. Odgovornost je preuzeo veteran Stuani koji je bio precizan za 2:1.

Na tabeli Đirona ima 34 boda, dok je Espanjol sa 27 bodova na jednom mestu iznad zone ispadanja i vrlo lako posle ovog kola može da bude u opasnoj zoni.

SERIJA A: Nezadovoljni Španac doneo važnu pobedu Laciju (VIDEO)

U prvom meču 33. kola Serije A, fudbaleri Lacija savladali su Đenovu u gostima 0:1. Strelac jedinog gola bio je...