KVALIFIKACIJE ZA LŠ: Iznenađenje bivšeg rivala Zvezde, Žalgirisu ogroman bod protiv prvaka Turske! (VIDEO)

Danas su počeli da se igraju mečevi drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Prvak Turske Galatasaraj remizirao je 2:2 na gostovanju Žalgirisu u Viljnusu.

Galata je tokom čitavog meča bila bolji rival.

U prvom poluvremenu nisu viđeni golovi. Tada su Litvanci imali udarac više u okvir gola iako su bili inferiorni po posedu lopte.

Domaćin je u Viljnusu poveo sa 1:0 u 48. minutu golom Ojevusija.

Šampion Turske u dva minuta je uspeo da preokrene. Prvo je u 75. pogodio Bardakči a preokret u 77. doneo Dervišoglu.

LIGA ŠAMPIONA: Olimpija lako protiv Letonaca (VIDEO)

Uzbuđenjima tu nije bilo kraja. U nadoknadi je Kazlauskas poravnao na 2:2 i nakon toga dobio drugi žuti karton proslavljajući gol.

To je bio konačan rezultat a sada Litvance čeka izuzetno teško gostovanje u Istanbulu.

U Helsinkiju su igrali domaći HJK protiv norveškog Moldea.

Došli su u vođstvo u 25. minutu preko Keskinena.