SURDULIČANI GRME: Oglasili se o odlukama na štetu kluba, u pitanju i meč protiv Partizana

Fudbaleri Radnika iz Surdulice ovog popodneva gostuju IMT-u u 11. kolu šampionata Srbije.

Oni se trenutno nalaze na 13. mestu sa samo pobedom, pet remija i tri poraza. Ipak, klub se oglasio saopštenjem u vezi sa sudijskim odlukama protiv njih.

Takođe, bićemo slobodni i odlučni da u svakoj situaciji u kojoj prepoznamo nameru od strane sudija da budemo oštećeni, a takvih je dosta, ukažemo na propuste. Konkretno, detaljnom analizom suđenja na utakmicama FK Radnik u do sada odigranih devet kola nedvosmisleno smo utvrdili da su arbitri svojim greškama na četiri susreta direktno uticali na krajnji ishod mečeva a sve na štetu našeg kluba. Na utakmicama protiv Mladosti, Čukaričkog smo oštećeni a protiv Partizana i Javora brutalno pokradeni. Drugi izraz kojim možemo da opišemo odluke sudija, zaista ne možemo da upotrebimo. Indikativno je i da su na mečevima protiv Partizana i Javora u glavnim ulogama bili arbitri Pavle Tomić i Dejan Trifković, s tom razlikom da su se smenjivali na terenu i VAR sobi, navodi se u saopštenju.

Za utakmicu koju je Partizan preokrenuo od 0:2 do 3:2 napisali su:

Na utakmici sedmog kola Superlige, 17.09.2023. protiv Partizana u Beogradu, pokazana je najočiglednija namera glavnog sudije Trifkovića da odmogne našoj ekipi prvo da pobedi a onda i da ostane neporažena. Sudija Trifković zaslužio je za sve ono što je pokazao na stadionu Partizana nagradu “Oskar” za najskandaloznije suđenje u poslednjih nekoliko godina. Nije pokazao direktan crveni karton fudbaleru Partizana zbog udaraca laktom u lice našeg igrača koji je posle te situacije zbog povrede morao da napusti teren. Potom je poklonio jedanesterac za izjednačenje Partizanu a u dubokoj sudijskoj nadoknadi umesto faula nad našim igračem dosudio jedanesterac za domaći tim. Svi na stadionu i u TV prenosu mogli su da vide jedan od najsramnije dosuđenih kaznenih udaraca u poslednjih nekoliko godina. Za faul nad našim igračem od strane igrača Partizana, sudija Trifković je našem igraču nad kojim je načinjen prekršaj dodelio direktan crveni karton!

NA NEUTRALNOM TERENU: Prvi trijumf Radnika u novoj sezoni

Onda su usledile i zaključne reči Surduličana:

Nas kao fudbalske radnike koji ulažemo vreme, entuzijazam i velika finansijska sredstva zanima da li će se dosadašnja praksa suđenja na štetu FK Radnik nastaviti i ubuduće?
Da li ćemo i u nastavku prvenstva imati neravnopravan status u odnosu na druge klubove i morati pored borbe sa sportskim rivalima na terenu da se borimo i sa sudijskim nepravdama?  Da li će i dalje na utakmicama Radnika sudije da dele nepravdu na štetu našeg kluba?
Nadamo se i verujemo da neće. Članovi smo Superlige Srbije skoro punu deceniju, klub smo bez skandala, srdačni smo domaćini. Ali smo itekako sposobni da prepoznamo nepravdu, kao i da na svaki vid obmane od strane sudija i namere da budemo oštećeni reagujemo snažno i odlučno kako bi svim raspoloživim zakonskim sredstvima sprečili pokušaje pojedinaca da nam oduzmu ono što smo zaslužili na terenu. Želimo ravnopravan odnos sa ostalim klubovima Superlige i koretno suđenje. Ističemo da ćemo svakome ko radi u korist srpskog fudbala pružiti bezuslovnu podršku ali i da ćemo svakoga ko pokuša da nas ošteti prozvati imenom i prezimenom.

IMT i Radnik igraju meč od 16:30.

Pratite nas na Instagramu i Facebooku

Najnovije vesti

BARSA U JEDINSTVENOM PROBLEMU: Niko neće da ode iz kluba!

Barselona se uveliko sprema za novu sezonu i traže trenera koji će zameniti Ćavija, koji je najavio odlazak iz...
Emmen - Viljem II
tip Ukupno pogodaka - iznad/ispod
Više 2.50 @ 1.67
Ovaj tip je predložio Stefan na Meridianbet
MVV - Dordrecht
tip Ukupno pogodaka - iznad/ispod
Više 2.50 @ 1.59
Ovaj tip je predložio Stefan na Primobet
Sporting Hihon - Albacete
tip Dupla šansa
X2 @ 1.63
Ovaj tip je predložio Vlajko na Meridianbet
Javor Ivanjica - Vojvodina
tip Ukupno pogodaka - iznad/ispod
Manje 2.50 @ 1.80
Ovaj tip je predložio Peca na Mozzartbet
Hajdenhajm - Ajntraht Frankfurt
tip Da postigne pogodak - obe ekipe
Da @ 1.73
Ovaj tip je predložio Peca na MaxBet

POVEZANE OBJAVE