BUNDESLIGA BARAŽ: Nekadašnji prvak Nemačke na korak od povratka! (VIDEO)

Fudbaleri Fortune iz Dizeldorfa veoma su blizu povratku u elitu nemačkog fudbala nakon četiri sezone. U prvom meču baraža ubedljivo su slavili protiv Bohuma u gostima sa 3:0.

Klub iz Dizeldorfa prvi je stigao do prednosti. Autogolom Hofmana u 15. minutu. Postigao je gol u pravu mrežu u 17. minutu, ali je poništen zbog ofsajda. Bohum je kontrolisao posed lopte u prvom delu. Oba tima ukupno šutirali 19 puta na gol u intenzivnih 45. minuta.

Gosti iz Dizeldorfa su u drugom delu duplirali prednost. Feliks Klaus je strelac za 2:0 u 64. minutu posle efektnog kontra napada. Fortuna je povela kasnije sa 3:0 golom Engelharta. Iskoristio je odbitak od golmana domaćina nakon slobodnog udarca.

Tim rezultatom se i završila utakmica.

Revanš ovih ekipa biće igran na jednom od stadiona domaćina predstojećeg EP. Ta utakmica je zakazana za 27. maj od 20:30.

DA OBNOVIMO GRADIVO: Da li je počela Olimpijada ili Olimpijske igre?

Večeras je u toku ceremonija svečanog otvaranja 33. modernih letnjih Olimpijskih igara, koje se održavaju u Parizu. Upravo tako...