Ednald Rodrges je pre nekoliko dana na sva zvona ozvaničio dolazak Karla Anćelotija na klupu Brazila i prodrmao fudbalsku javnost.
Tek nešto kasnije, međutim, smenjen je sa čela Saveza na nepopularan način, zbog krivotvorenja glasova na izborima za ovo mesto pre dva meseca!
Bivša Anćelotijeva uzdanica iz Milana nije oduševljena idejom da Italijan preuzme Brazil
Tada je dobio stopostotno poverenje i svih 67 glasova, ali je sud u Rio de Žaneiru danas doneo odluku o njegovoj smeni i naložio potpredsedniku Saveza Fernandu Sareju da raspiše nove izbore.
Rodrigesa je vest zatekla u paragvajskom Asunsionu na FIFA kongresu, te je odmah uložio žalbu Vrhovnom sudu Brazila, što ga je već jednom spasilo, ali se navodi da će se ovog puta teško izvući, a razlog je i manifest o njegovoj smeni koji je potpisalo 19 predsednika federalnih saveza.
“Globo Esporte” ipak navodi da ovo neće uticati na angažman Anćelotija, koji je već obavešten o smeni na vrhu saveza.