VAŽAN IGRAČ IPAK PROPUŠTA VOJVODINU? Čakar o problemima u timu i klubu, derbiju kola i igračkom kadru: Nismo fizički nespremni – nisam još identifikovao problem

Fudbaleri Vojvodine sutra od 18 časova dočekuju Partizan u derbiju 26. kola Superlige.

Očekivanja je pred ovu utakmicu izneo trener crno-belih Damir Čakar.

Očekuje nas utakmica protiv odlične ekipe, sastavljene od jako dobrih i iskusnih igrača. Očekujemo interesantnu i tešku utakmicu. Složio bih se da nismo u dobroj seriji ni mi ni oni, ali očekujem dobru utakmicu. Radi se o dve izuzetne ekipe, koje su druga i treća na tabeli, očekujem istinski derbi, pa ćemo da vidimo šta će biti, rekao je Čakar.

Biće ovo borba za drugo mesto, jer gosti vode u odnosu na sutrašnjeg rivala samo 4 boda.

Matematički još ništa nije gotovo, ako ćemo realno. Sad moramo da se koncentrišemo na utakmicu koja je derbi kola, jako bitna i za nas i za Vojvodinu. Ishod će odrediti i našu i njihovu sudbinu. Imamo četiri boda više, u slučaju ne daj Bože poraza, prilaze nam na bod, u slučaju pobede idemo na sedam ispred. Neke stvari će se iskristalistati sutra uveče, rekao je Čakar.

KREĆE BORBA ZA DRUGO MESTO: Dva važna igrača Vojvodine upitna za nastup protiv Partizana

Situacija u klubu nije idealna, ali ističe da nije posebno razgovarao o tome sa nekim od članova uprave kluba.

Ja imam fokus na teren i igrače. Neke stvari sam čuo, neke ne. Ne mogu ni da ispratim sve, koncentrisan sam samo na teren i igrače. Moj fokus je da dobro pripremim utakmicu, da igrači izađu rasterećno, da igraju fudbal i ništa drugo me ne interesuje, izjavio je trener crno-belih, pa dodao:

Ja sam čovek trener. Niti hoću, niti želim, niti je moj posao da ja vodim klupske obaveze. Imamo kontakt, pričamo o fudbalskim stvarima. Svima njima, nadam se, isto je teško pao poraz. Svi smo stava da nismo zaslužili da izgubimo i to je to. Svi željno iščekujemo odlazak u Novi Sad i da dobijemo utakmicu.

Istakao je i da problem nije u fizičkoj spremi, ali da još uvek nije locirao šta zapravo jeste.

Postoje GPS-ovi koje igrači nose u vreme treninga i utakmica. Svi parametri govore da nismo nespremni. Da li je stvar u pogrešnom trčanju ili nekim drugim stvarima, ja to ne znam. Nisam još uspeo da identifikujem. Sutra želim da odigramo od početka do kraja kao prvo poluvreme protiv OFK Beograda, iskren je bio Čakar.

Govorio je i o igračkom kadru, otkrivši da Saša Zdjelar možda ipak neće igrati, iako je počeo da radi sa ekipom nakon povrede.

Imamo sitnih problema, Zdjelar je pod upitnikom, ima i dalje povredu zadnje lože. Ima još igrača koji se ne osećaju dobro, videćemo još danas na koga sve možemo da računamo. Ali, osim Saše Zdjelara, mislim da će svi drugi biti u konkurenciji za utakmicu. Velika je stvar što se Nemanja (Trifunović) vratio normalnim treninzima. To je pojačanje u ovom momentu, bio je povređen dva meseca, radi se o odličnom igraču i ozbiljnom momku. Igrao je odlično u prvom delu sezone, sutra ćemo videti što se tiče njegovog zdravstvenog stanja koliko će moći da nam pomogne. Ali, tu je i očekujte ga na terenu, jasan je bio trener Partizana, koji je posebno prokomentarisao mogućnost da sutra zaigra Gajas Zahid, kog je vratio u ekipu:

I on ima nekih problema, žalio se na primicač ja mislim. Nije realno da krene od prvog minuta, imao je veliku pauzu, vraćen je pre desetak dana. Ali je u konkurenciji, ušao je desetak minuta i šteta što nije nagrađen golom, imao je šansu (protiv OFK Beograda)

Najnovije vesti

Dao prednost Zvezdi u odnosu na Partizan i Dubai: “Verovatno najjači protivnik sa kojim ćemo igrati ove sezone”

Košarkaši Crvene zvezde nemaju mnogo vremena za razmišljanje nakon razočaravajućeg poraza od Bajerna u Evroligi pred svojim navijačima, jer...

POVEZANE OBJAVE